Javor nakon velikog preokreta slavio protiv Žarkova

Fudbaleri Javor Matisa savladali su Žarkovo, rezultatom 3:2, iako su gosti imali velika dva gola prednosti već u 19. minutu. I pored značajnog zaostatka u ranoj fazi utakmice, ekipa Milovana Milovića pokazala je karakter i došla prvo do izjednačenja, a u drugom delu igre i do pobedonosnog pogotka.

Javor je na ovaj način stigao do 36. boda i ima šansu da se dodatno približi lideru, Inđije, ukoliko ostvari dobre rezultate u preostale dve prvenstvene utakmice ove jeseni, prvo protiv Mačve, a potom i u odloženom duelu protiv Loznice.

U veoma uzbudljivoj utakmici, u kojoj je solidan broj navijača imao šta da vidi, sam početak obeležio je Mateja Zuvić, ofanzivni fudbaler Žarkova.

U 10. minutu, nakon jedne kontre gostiju, Zuvić je prevario defanzivce Javora, a nakon duela u kaznenom prostoru, dosuđen je jedanaesterac. Upravo kapiten Žarkova je preuzeo odgovornost i savladao Velimirovića, i pored toga što je golman Javora pogodio u koju će strani biti upućena lopta.

Igrao se 15. minutu kada je Žarkovo došlo do prednosti, a svega četiri minuta kasnije usledio je novi šok za domaći tim i navijače.

Ponovo su gosti iskoristili otvorenu igru Javora i preko brzonogog Zuvića došla do prednosti od 2:0.

Ipak, samo tri minuta kasnije, domaći tim smanjio je rezultat.

Grabež je fauliran, na 20-ak metara od gola Krstovića, loptu je uzeo Eliomar Silva i fantastičnim udarcem savladao golmana Žarkova.

I pored postignutog pogotka, Javor je i dalje imao loš rezultat, a ovakva situacija naterala je stručni štab domaće ekipe da izvrši izmenu, pa je Lakić Pešić napustio igru, a umesto njega na terenu se našao Jevremović, što je uslovilo i formacijske promene, pa su domaći zaigrali i znatno ofanzivnije.

Pokušavali su fudbaleri Javora da što pre dođu do poravnanja, ali udarci Maričića i Jevremovića nisu završili u mreži. Ipak, u 45. minutu, domaća ekipa je izjednačila.

Nakon jednog kornera, Momčilović je dobro šutirao glavom, ali je intervenisao golman Žarkova. Međutim, nakon gužve, lopta je došla do Luke Lukovića, koji dobro šutira i uspeva da savlada protivničkog golmana.

Na odmor se otišlo uz rezultat 2:2.

Tek što su igrači izašli na teren nakon pauze, oduševljenje među domaćom publikom i u ekipi Javora.

Fauliran je Eliomar na ivici kaznenog prostora, a Luković je mudro poslao loptu u kazneni prostor, dok se igrači Žarkova još uvek nisu namestili za odbranu prekida. Tamo je na nju natrčao Grabež i sa pet metara glavom savladao golmana gostiju.

Nisu stali domaći fudbaleri sa napadima ni nakon vodećeg pogotka. Pokušavali su Luković, pa Grabež dva puta, ali nisu uspeli da postignu 4. pogodak za svoju ekipu.

Posao Javoru olakšao je Kokir, koji je bez lopte udario Momčilovića i dobio direktan crveni karton. Ipak, i pored toga, zapretili su gosti u samom finišu, a Velimirović je uz pomoć prečke sačuvao svoju mrežu. Do kraja više nije bilo uzbuđenja, a Javor je osvojio veoma bitna tri boda.

19. kolo Prve lige Srbije

JAVOR MATIS – ŽARKOVO 3:2 (2:2)

Stadion Javora
Gledalaca: 300

Sudija: Marko Delibašić
Žuti kartoni: Tanko, Velimirović (Javor Matis), Milić, Dukić (Žarkovo)
Crveni kartoni: Kokir (Žarkovo)

Strelci: Silva u 22, Luković u 45. i Grabež u 46. minutu za Javor, a Zuvić u 15. i 19. za Žarkovo

JAVOR MATIS: Velimirović, Nikolić, Grabež, Petrović, Lakić Pešić (od 27. Jevremović), Momčilović, Ivelja (od 78. Zvekanov), Maričić, Luković (od 88. Dimitrijević), Eliomar (od 88. Balabanović), Tanko (od 88. Odita)

ŽARKOVO: Krstović, Milikić, Mićić (od 55. Jovanović), Nikolić (od 55. Čarapić), Zuvić (od 75. Gojkov), Jovanović (od 69. Stojanović), Ignjatović, Milić, Đurković, Obrenović (od 55. Kokir), Dukić