Javor Matis poražen u Senti

Fudbaleri Javor Matisa poraženi su u Senti od ekipe TSC-a, rezultatom 2:1 (2:1). Naš tim veoma loše je otvorio utakmicu i primio gol već u 1. minutu, što je značajno otežalo posao ekipi u nastavku. U 30. minutu, TSC je i duplirao prednost, ali je Javor nedugo nakon toga uzvratio i smanjio zaostatak. Ipak, do kraja utakmice, iako su Ivanjičani u jednom delu igre imali i igrača više, nije došlo do željenog izjednačenja, i pored napora i želje ekipe Igora Bondžulića.

Domaći su utakmicu otvorili onako kako se sigurno ni sami nisu nadali. Nakon samo 30-ak sekundi, u nekoliko poteza i pasova, došli su igrači TSC-a do peterca Javora, a Đuro Zec je lepim potezom doveo svoj tim u vođstvo.

Očito je bilo da je rano primljeni pogodak značajno uticao na ekipu iz Ivanjice, pa su domaći kontrolisali utakmicu, a Lazović je dvema sjajnim intervencijama spasio svoj tim, nakon pokušaja igrača TSC-a. Pretili su domaći i nakon prekida, a Javor je prvu pravu šansu imao sredinom prvog dela utakmice, ali Dukure iz izgledne situacije nije uspeo da zatrese mrežu Filipovića.

Nedugo zatim – promena rezultata. Ponovo prekid, ponovo odličan centaršut iz ugla i dobar skok Antonića, čiji udarac Lazović nije mogao da zaustavi. Bilo je to 2:0 za TSC.

Delovalo je nakon toga da je novi primljeni pogodak trgao igrače Javora, jer su ubrzo odbrana TSC-a i golman Filipović bili na ozbiljnim mukama. Nepuna dva minuta nakon drugog gola su i kapitulirali.

Zaustavljen je udarac Ilića na gol-liniji, ali se na pravom mestu našao Tanko i pogodio mrežu domaćih.

U narednih nekoliko minuta, moglo je lako doći i do izjednačenja. Tanko je lepo šutirao i pogodio stativu, da bi u nastavku akcije udarac Ilića zaustavio Filipović. Samo nekoliko minuta kasnije i Tričković se našao u prilici, ali je golman domaćih, koji je na ovoj utakmici 101. put nosio dres TSC-a, ponovo sjajno intervenisao.

Do odlaska na odmor, pokušali su dva puta iz daljine domaći, preko Lukića i Banjca, ali su bili neprecizni.

Drugi deo bio je znatno manje uzbudljiv nego prvi, a do gola su mogle obe ekipe. Lazović je sjajno odbranio udarac Banjca, a na drugoj strani Tanko je šutirao pored gola. Do kraja utakmice, usledila je totalna ofanziva Javora, pa su napadači domaćih bili u nekoliko dobrih situacija da iz kontri potvrde pobedu, ali nisu uspeli u tome.

Na kraju, TSC – Javor Matis 2:1 (2:1).

Javor sada zauzima 14. poziciju i nalazi se iznad zone ispadanja, a u poslednja dva kola dočekuje Čukarički i gostuje Voždovcu.