Javor gostuje TSC-u u 2. kolu šampionata

Javor Matis u 2. kolu Mozzart Bet Super lige Srbije gostuje ekipi TSC-a. Javor je startovao porazom od Partizana, a TSC ubedljivim trijumfom u derbiju kola, na Banovom Brdu. Očekivanja pred ovaj duel izneli su trener Igor Bondžulić i levi bek, Srđan Grabež.

Trener Bondžulić ističe snagu rivala, ali se nada da će ekipa ponoviti dobre stvari iz prve utakmice i popraviti ono što nije valjalo.

„Svi smo svesni da nas očekuje teška utakmica. Sa različitim raspoloženjem ulazimo u utakmicu, jer smo mi u prvom kolu doživeli težak poraz u prvom kolu od Partizana, dok je TSC zabeležio visoku pobedu protiv jednog od direktnih konkurenata za plasman u Evropu, Čukaričkog. S te strane, zanimljivo će biti videti kako ćemo jedni i drugi ući u utakmicu psihološki. Mislim da smo mi, bez obzira na taj poraz, u utakmici sa Partizanom pokazali neke dobre i pozitivne stvari, da je bilo mnogo momenata u igri, kojima smo nagovestili da ćemo ove godine biti ozbiljan rival svim ekipama, tako da se nadam da ćemo neke stvari uspeti da popravimo i biti koncentrisaniji u ključnim momentima defanzivne faze igre. Nadam se da ćemo iz takve sigurnosti, koju budemo dobili u poslednjoj liniji uspeti da se stabilizujemo i odigramo bolje nego u prvom kolu i zabeležiti pozitivan rezultat.“

I Srđan Grabež vidi jedan deo igre iz 1. kola kao putokaz.

„Izgubili smo protiv Partizana 4:0, što nije prijatan rezultat, ali se ekipa izdigla iz toga, svesni smo kakav nam meč sada sledi. U podređenom smo položaju, ali mislim da je recept prvih 45 minuta protiv Partizana, da to prenesemo protiv TSC-a svih 90 minuta i mislim da ne bi trebalo da izostane rezultat.“

Utakmica se igra u subotu i počinje u 20 časova.