Javor blistao u Šapcu i ubedljivo savladao Mačvu

Javor Matis na sjajan način nastavio je seriju dobrih rezultata u Prvoj ligi Srbije. Ovoga puta savladana je Mačva, više nego ubedljivo – 4:1. Javor je bio bolji tim, već u prvom delu igre postigao je dva pogotka, a zatim, uprkos golu koji je Mačva postigla, uspeo da još dva puta savlada golmana domaćeg tima i dođe do više nego ubedljive pobede.

Mada su Šapčani šutirali dva puta ka golu Velimirovića na početku utakmice, nije bilo veće opasnosti po Javor. Na drugoj strani, iz druge prilike gosti stižu do prednosti.

Grabež centrira sa leve strane, a Ivelja odličnim udarcem glavom materijalizuje sjajno utrčavanje u prostor i dovodi svoj tim u vođstvo. Igrao se 21. minut.

Nekoliko minuta kasnije mogao je Javor da duplira vođstvo, ali nisu uspeli u tome gostujući fudbaleri, da bi potom pokušali ponovo domaći bez uspeha. Nakon toga, ekipa Milovana Milovića dolazi do novog pogotka.

Luka Luković iskoristio je neozbiljnost domaćih defanzivaca i oduzeo loptu, a zatim rutinski završio akciju, za 2:0.

Sprečio je golman Mačve rivala da dođe do ubedljivih 3:0, da bi potom domaći tim pojačao pritisak, što im se isplatilo u 41. minutu, kada je Velimirović savladan.

Nakon akcije po desnoj strani, mrežu golmana Javora pogodio je u samom finišu prvog dela Adamović.

I pored prednosti, Javor nije prestao da napada ni u drugom delu igre, pa su već na startu propuštene dve dobre prilike. Ipak, u 63. minutu, viđen je i treći pogodak.

Ponovo je Grabež probio po levoj strani, centrirao, a Ivelja još jednom glavom savladao golmana Mačve. Bio je to 8. gol visokog veziste u poslednjih 7 prvenstvenih utakmica.

Imali su nakon toga domaćini dobar pokušaj iz daljine, ali nedovoljno precizan, da bi potom Srđan Grabež pogotkom krunisao sjajnu igru.

U 77. minutu još jednom je prošao po levoj strani, ovog puta nije centrirao, već šutirao i postigao sjajan pogodak. Bilo je to 4:1!

Do kraja utakmice su obe ekipe izvele i po jedan dobar slobodan udarac, ali su golmani bili na visini zadatka.

Javor će odigrati još jednu utakmicu do pauze, i to onu koja je odložena, protiv Loznice. Pobedom u tom duelu, Javor bi završio polusezonu na drugom mestu, koje direktno vodi u Super ligu, sa 4 boda zaostatka u odnosu na lidera, Inđiju.

21. kolo Prve lige Srbije

MAČVA – JAVOR MATIS 1:4 (1:2)

Stadion FK Mačva

Sudija: Borko Mijajlović

Žuti karton: Gigić, Pešić (Mačva), Maričić, Luković (Javor Matis)

Strelci: Adamović u 41. minutu za Mačvu, a Ivelja u 21. i 63, Luković u 29. i Grabež u 77. minutu za Javor

MAČVA: Samurović, Popović, Stevanović (Panić), Jevtić, Pešić, Gigić (Trimanović), Belić, Arambašić (Čvorić), Marjanović, Adamović, Ristanović

JAVOR MATIS: Velimirović, Nikolić, Luković (Zvekanov), Tanko (Odita), Maričić (Radivojević), Petrović, Ivelja, Momčilović, Grabež (Jevremović), Eliomar (Dimitrijević), Lakić Pešić