Golom u nadoknadi vremena do het-trika protiv Radnika

Na jednom od dva stadiona na kojima je Javor ove sezone pobedio na gostujućem terenu, ekipa Radovana Ćurčića ponovo je bila uspešna i zabeležila veoma važna tri boda u borbi za opstanak. Nakon brojnih izazova tokom više od 90 minuta igre, presudio je autogol Stojanovića, na koji ga je „naterao“ Dolmagić, koji je loptu pokušao da pošalje u peterac domaćih, ali ju je u mrežu, umesto fudbalera Javora, poslao defanzivac Radnika, za ogromno slavlje svih u taboru Ivanjičana. Bio je to treći trijumf Javora protiv Surduličana u ovoj sezoni.

Izazvao je ovaj pogodak i buru emocija kod većine članova Javorove ekspedicije, nakon svega što je viđeno na terenu sat i po pre toga, pa su se u naletu radosti uputili ka sudiji Ivkoviću, čijim su brojnim odlukama ove večeri bili nezadovoljni, a on je u tim trenucima isključio šefa stručnog štaba Radovana Ćurčića, njegovog pomoćnika Milovana Milovića, fizioterapeuta Mirka Stevića i levog krilnog fudbalera, Stefana Miloševića.

Mogao je i pre pogotka Javor da zatrese mrežu rivala, ali je briljirao golman Radnika, Vukadinović, kojem je u jednoj situaciji pomogla i prečka. Već u prvih 15 minuta, golman domaćih zaustavio je pokušaje Marjanovića, Obradovića Dukurea, stekavši dodatno samopouzdanje. Uzvratili su gosti, a poput kolege sa druge strane odlično je reagovao Manojlović, koji je odbranio udarac Oreščanina. Isti ishod desio se i nakon pokušaja Bogdanovića, da bi zatim Duronjić zatresao prečku iz slobodnog udarca, nakon što je prethodno bio zamalo neprecizan.

I na startu drugog dela pretio je domaći tim, preko Čumića, ali je mreža Javora ostala netaknuta. Tek od 65. minuta postao je Javor opasan kao na startu utakmice. Nizale su se prilike pred golom Vukadinovića, ali je na semaforu i dalje stajalo 0:0. Prvo je golman Surduličana zaustavio udarac Dukurea, potom mlak pokušaj Sjuarta, a samo par minuta kasnije i odličan pokušaj glavom napadača sa Jamajke. Šezdesetak sekundi nakon toga, Šarić se odlično snašao na malom prostoru, ali je pogodio okvir gola. Na drugoj strani zapretio je samo Duronjić, ali bez opasnosti po Manojlovića.

Vremena je nakon toga bilo sve manje, a među Ivanjičanima sve više nervoze, izazvane čudnim odlukama glavnog arbitra i čestim odugovlačenjem domaćih. Ipak, da se sve muke isplate, „pobrinuo“ se pogodak u 94. minutu. Zlata vredan, pred poslednja tri kola, u kojima Javor dočekuje Voždovac i Železničar, a između ta dva susreta gostuje u Nišu. Oba susreta kod kuće Ivanjičani igraju protiv ekipa koje se nalaze ispod na tabeli i imaju priliku da u direktnim duelima osiguraju plasman u baraž, ali i zakomplikuju borbu za direktan opstanak u ligi.