Goleada i prvenac Ruševića u nadoknadi vremena za važan trijumf u Novom Pazaru

Fudbaleri Javor Matisa brzo su se oporavili od poraza u prethodnom kolu i na teškom gostovanju u Novom Pazaru uspeli da zabeleže izuzetno značajan trijumf pred nastavak šampionata. Dodatnu dozu samopouzdanja našoj ekipi sigurno će uliti i činjenica da su uspeli da preokrenu rezultat, nakon vođstva domaćih, a posebno to što su do pobede došli neposredno pred poslednji zvižduk glavnog sudije, u drugom minutu nadoknade vremena.

Na terenu na kojem je domaća ekipa pre samo desetak dana savladala vicešampiona, Partizan, Javor je uspeo da zabeleži trijumf koji bi mogao biti izuzetno značajan u nastavku prvenstva. Iako su domaći veoma rano poveli, naši igrači nisu klonuli duhom, već su za samo petnaestak minuta uspeli da preokrenu rezultat, a nakon novog izjednačenja, došli su i do pobedonosnog pogotka, u nadoknadi vremena.

Stručni štab se odlučio za ekipu koja je manje-više standardna – na golu je bio Lazović, ispred njega Maričić, Jevremović, Pavišić i Otašević, u veznom redu Piščević, Radivojević i Zvekanov, na krilima Mladenović i Luković, dok je najistureniji bio Tanko.

Pazarci su veoma motivisano ušli u meč, što je rezultiralo i ranim pogotkom, već u 6. minutu. Branislav Tomić je centrirao sa desne strane, a Delimeđac pogodio mrežu Lazovića iz neposredne blizine.

Ipak, već u 15. minutu – izjednačenje i jedan od najlepših golova u dosadašnjem toku šampionata.

Zvekanov je odložio loptu Mladenoviću na desnu stranu, ovaj je uneo u sredinu i sa nekih 20-ak metara poslao neodbranjiv udarac levom nogom u dalji ugao.

U narednih desetak minuta viđene su dve prilike, po jedna na obe strane. Prvo je Luković šutirao pored gola sa leve strane, a na drugoj strani Sise pokušao makazicama da pogodi mrežu Javora, ali je Lazović intervenisao. Mogao je Luković još jednom u sličnoj situaciji bolje da reaguje, ali je u poslednjem trenutku intervenisao golman Novog Pazara.

A onda, u 29. minutu, Javor pokazuje koliko će opasan u ovoj sezoni biti nakon prekida. Tri pogotka naši momci postigli su protiv Napretka nakon prekida i centaršuteva Jevremovića, a ista situacija viđena je i na ovom meču.

Jevremović je centrirao, a Filip Pavišić, kao i nekoliko puta u prošloj sezoni, bio najviši u skoku i doneo Javoru vođstvo od 2:1.

Bila je to treća asistencija Jevremovića ove sezone.

Do poluvremena, Tomić je zadavao ozbiljne probleme Javoru. Prvi put je Lazović zaustavio njegov udarac, potom Kecap nije uspeo da materijalizuje centaršut saigrača i prosledi loptu u mrežu, da bi u trećem pokušaju Tomić zabeležio drugu asistenciju na utakmici.

Sjajno je centrirao krilni igrač Novog Pazara, a Dragutinović je glavom zakucao loptu u mrežu Javora.

Bolje su ušli Pazarci u drugi deo meča. Prvo je Delimeđac solidno šutirao, ali je lopta otišla pored gola. Potom je Milosavljević nakon solo-akcije uputio odličan udarac, ali je već savladanog Lazovića i njegovu odbranu spasila prečka. Okušao je sreću i Dragutinović nešto nakon toga, ali je lopta završila pored gola. Na drugoj strani, Mladenović je lepo šutirao, ali je odbranio Drobnjak.

Iako su protiv Partizana pokazali da nisu bez snage i preokrenuli u završnici utakmice, ovoga puta Pazarci su delovali inferiornije u samom finišu u odnosu na Javor Matis. Trgli su se naši igrači i „napali“ sva tri boda. Piščević je pred sam kraj utakmice odlično šutirao sa 20-ak metara, ali je golman Drobnjak uz pomoć prečke sačuvao mrežu. A onda, u 92. minutu – treći gol Javora!

Rezervista Sević je još jednom svojim ulaskom uneo mnogo energije i živosti u igru Javora, u drugom minutu nadoknade vremena prošao je kao brzi voz po levoj strani pored dva igrača domaćih, a onda idealno poslao loptu pred prazan gol Novog Pazara, gde je Rušević trebalo samo da je dodirne i potvrdi pogodak. Napadač Javora je to i učinio i postigao svoj prvenac u dresu novog tima baš protiv kluba u kojem je ponikao. Zbog toga se nije radovao pogotku.

Nedugo zatim, sudija Marković je označio kraj utakmice i otpočelo je veliko slavlje Javor Matisa.

Naredni duel naš tim igra narednog vikenda, a protivnik u Ivanjici je Radnik iz Surdulice.