Fantastičnih 45 minuta za ubedljiv trijumf protiv Radničkog

U 3. kolu Prve lige Srbije, Javor Matis je sjajnom igrom, pre svega u prvih 45 minuta, došao do drugog trijumfa u sezoni – veoma ubedljivog – 4:0. Svi golovi postignuti su u prvom delu igre, kada je Javor demonstrirao sve svoje vrline i do vrha napunio mrežu šokiranih gostiju. Bilo je jedno od najboljih 45 minuta koje je Javor odigrao u poslednjih nekoliko godina.

Mada su obe ekipe ušle u ovaj meč sa po 4 osvojena boda u prva dva kola, uz napomenu da su i jedni i drugi uzeli po bod na teškom gostovanju na Banjici, dešavanja na terenu nisu bila u skladu sa epitetima koji su u javnosti stavljeni uz ovaj meč, koji je označen kao jedan od derbija kola. Štoperi Javora delovali su sigurno i autoritativno, a bekovi aktivni u oba pravca. Spoj mladosti i iskustva tandema Balabanović – Zvekanov učinio je da ovaj dvojac gospodari sredinom terena, dok su ofanzivni fudbaleri od prvog trenutka kidisali ka golu Šegavca. Sjajno su funkcionisali automatizmi u igri Javora, čime su neutralisani svi kvaliteti gostiju, a golman Babić u prvom delu utakmice ostavljen praktično bez posla i intervencije.

Glavnu nadmoć Javor je ostvario prilikom prekida, pa je i prva prilika došla nakon kornera koji je izveo Eliomar. Pokušali su Petrović i Odita, ali je rezultat ostao nepromenjen. Ipak, već u 15. minutu, Javor je poveo.

Veliki posao odradio je Lazar Nikolić, odložio loptu na desnu stranu, za Vica, koji je odlično centrirao, a najbolji u skoku bio je Ibrahim Tanko, koji je na ovaj način postigao drugi gol u sezoni.

Nisu se još slegli utisci navijača nakon prvog pogotka, a usledio je novi udarac iz ugla i – novi pogodak.

Jevremović je u svom stilu uputio loptu ka petercu protivnika, a Vanja Zvekanov odlično je prišao iz drugog plana i savladao golmana gostiju. Igrao se 22. minut.

Treći gol Javor postiže u 35. minutu. Ponovo je na sceni veza Vico – Nikolić – desni bek Javora još jednom izvrsno šalje loptu u kazneni prostor sa desne strane, a Nikolić i u drugom vezanom meču postiže pogodak, koji je predstavljao nagradu za odličnu igru u prvoj trećini utakmice.

Samo nekoliko minuta kasnije pripretio je Javor ponovo po desnoj strani, ali je nakon akcije Vica, Eliomara i Nikolića izblokiran Odita, koji je pokušao da se upiše u listu strelaca. Ipak, uspeo je u tome u samom finišu prvog dela igre.

Jevremović je prošao po levoj strani, dobio loptu koju je pokušao da uputi ka golu Šegavca, ali je jedan gostujući fudbaler prilikom uklizavanja igrao rukom, dovoljno da sudija pokaže na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Odita i bio precizan, na oduševljenje publike.

Na semaforu je nakon 45 minuta stajalo – Javor Matis – Radnički Sremska Mitrovica 4:0.

Šef stručnog štaba gostiju, Bogdan Korak, na poluvremenu je izvršio tri izmene, kako bi razmrdao svoj tim, ali je u pauzi i isključen zbog nesportskog ponašanja. Ipak, slika na terenu nije se preterano menjala. Golova, međutim nije bilo.

Pripretili su gosti dva puta udarcima iz daljine, pri čemu je Babić jednom intervenisao, dok je drugi put sjajno iz slobodnog udarca šutirao iskusni Josimov, ali je prečka zaustavila njegov udarac. Na drugoj strani, pretio je Javor ponovo nakon prekida, a šanse su propuštali Tanko, Odita, kasnije i mladi rezervista Basarić. Bilo je i udaraca iz daljine Jevremovića, Vica, Lukovića, Tanka, ali oni nisu bili dovoljno precizni. I pored želje igrača Javora da postignu još neki gol, to se nije desilo, ali su navijači zadovoljni napustili stadion Javora.

Sledeću priliku da gledaju svoj tim imaće u derbiju prvenstva, u kojem se sastaju prošlogodišnji superligaši – Javor i Inđija, već sledećeg petka. Javor sada iz tri utakmice ima 7 osvojenih bodova i ovo kolo će završiti u vrhu tabele.