Fudbaleri Javor Matisa odigrali su nerešeno, 2:2, protiv Napretka, u 6. kolu Linglong Super lige Srbije.

Meč je obeležio evrogol Nikole Kuveljića, za prednost Javora od 2:1, u 65. minutu, ali ni to nije bilo dovoljno za novu pobedu. Pored Kuveljića, strelac za naš tim bio je Nikola Petković, dok su za goste pogađali Pajović i Ivanović.

Javor je bolje otvorio utakmicu od rivala. Nakon početnih pokušaja Petkovića i Piščevića, usledila je odlična šansa za Kuveljića, u 5. minutu. Bio je to sjajan centaršut Dolmagića, Kuveljić skače, ali neprecizno šutira glavom. Samo minut kasnije, Petković se našao u izglednoj poziciji za postizanje pogotka, ali je pomoćni sudija smatrao da se naš igrač našao u ofsajdu.

Ipak, samo tri minuta kasnije, Petković je pogodio mrežu Miloševića. Bio je to odličan centaršut Sevića, naš vezista je sjajno skočio i savladao golmana gostiju. Bio je to njegov četvrti pogodak u prethodne tri utakmice.

Nastavio je Javor sa ofanzivnom igrom i nakon vođstva, ali je u 16. minutu usledila nesvakidašnja situacija – nestalo je električne energije. Nakon devet minuta utakmica je nastavljena, ali je prekid očigledno uticao na oba tima, pa je tempo igre opao. Nakon što je sudija Nikolić odlučio da prvi deo igre produži za čak 9 minuta, usledila je totalna ofanziva obe ekipe. Prvo su Ivanović i Eskić probali da ugroze Jevrića, ali nijedan šut nije išao u okvir gola, da bi Javor imao dve velike prilike da duplira vođstvo. Ipak, udarac Dolmagića završio je na stativi, dok je šut Petkovića iz slobodnog udarca zaustavio Milošević.

Nije vođstvo uticalo na filozofiju igre ekipe Igora Bondžulića, pa je Javor počeo ofanzivno i u drugom delu. Dolmagić je u 51. minutu nakon sjajne akcije Javor Matisa ušao u priliku, ali ponovo nije uspeo da savlada Miloševića, koji je odlično intervenisao.

A onda – potpuno neočekivano – izjednačenje. Centaršut u kazneni prostor Javora prouzrokovao je nesporazum golmana Jevrić i odbrambenih igrača, nakon kojeg se najbolje snašao Andrej Ilić i savladao našeg čuvara mreže.

Nakon nekoliko minuta bez uzbuđenja, u 65. minutu Spremo je odlično šutirao iz daljine, ali je Jevrić intervenisao. Samo nekoliko sekundi kasnije, lopta je već na drugoj strani, Dolmagić i Petković kroz pas prenose loptu sa desne strane na sredinu terena. Tamo je primiruje Kuveljić i šalje pravu bombu ka golu Miloševića. Postigao je naš vezista jedan od najlepših golova u ovoj sezoni u domaćoj ligi, svoj drugi u šampionatu.

U 69. minutu Petković je mogao da donese Javoru 3:1, da bi dva minuta kasnije naši igrači tražili penal, ali se Nikolić nije oglasio.

U 80. minutu – šok za navijače Javora. Napredak je napadao sa leve strane, usledilo je ubacivanje lopte u kazneni prostor, gde ju je sačekao Igor Ivanović, kapiten Napretka i pogodio mrežu Jevrića, za 2:2.

Poslao je Bondžulić na teren i Ivana Markovića, najboljeg strelca ekipe iz prošle sezone, a upravo naš napadač mogao je da postigne pobedonosni pogodak, ali nije bio precizan. Do kraja je Napredak pokušavao da sačuva bod i uspeo u tome.

6. kolo Linglong Super lige

Javor Matis – Napredak 2:2 (1:0)

Stadion Javora
Gledalaca: 1500
Sudija: Bojan Nikolić

Strelci: Petković u 9. i Kuveljić u 65. minutu za Javor, a Ilić u 53. i Ivanović u 80. minutu

Javor Matis: Jevrić, Đerić (od 82. Marković), Jevremović, Kolaković, Amanović, Piščević, Kuveljić, Dolmagić, Sević (od 71. Cvetković), Petković, Mrkaić

Napredak: Milošević, Aksentijević,  Spremo, Milovanović, Pajović, Eskić (od 64. Baha), Ožegović (od 75. Gavrić), Bjeloš, Zec, Ivanović (od 88. Obradović), Ilić

Sledeću utakmicu Javor igra protiv Mladosti u Lučanima. Utakmica se igra u nedelju u 20 časova.