Desetkovani Javor osvojio bod na gostovanju u Novom Sadu

Fudbaleri Javor Matisa osvojili su značajan bod u duelu protiv Vojvodine u Novom Sadu. Iako je Igor Bondžulić bio lišen usluga Sevića, Dolmagića i Krnića, Javor je bez ikakvog respekta i veoma hrabro izašao pred favorizovanog rivala i suprotstavio mu se.

Ni rani pogodak Veselinovića, nakon gužve u kaznenom prostoru, nije poremetio naše fudbalere. Nikola Petković je u 19. minutu izjednačio rezultat i pokazao da njegova ekipa želi bodove. Usledio je period igre u kojem su obe ekipe pokušavale da dođu do prednosti, pa se igralo veoma otvoreno. Delovalo je da će se na pauzu otići sa rezultatom 1:1, ali je pad koncentracije igrača Javora doneo Vojvodini priliku koju domaći tim ne propušta. Bojić u 44. minutu pogađa za 2:1.

Nisu klonuli naši igrači nakon primljenog gola, već su u drugom delu igre ofanzivnom igrom želeli da dođu do drugog izjednačenja na utakmici. Tokom čitave utakmice pretio je domaćima tandem Petković – Mrkaić, pa se očekivalo da neko od njih donese nešto konkretno na protivničkoj polovini.

Ipak, konačan rezultat postavio je momak od kojeg se to nije očekivalo. Pogodio je Bondžulić sa izmenom i na teren poslao mladog Vanju Zvekanova, koji će Novi Sad pamtiti po dobrom. Nakon što je u ovom gradu zabeležio debi u dresu Javor Matisa, u Kupu, protiv Proletera, sada je protiv Vojvodine debitovao i u prvenstvenim utakmicama i postigao i prvi pogodak. Nakon tog 73. minuta više nije bilo promene rezultata.

Javor je odigrao 2:2 protiv Vojvodine i kući vratio veliki bod.

Treba istaći i da je čak 12 fudbalera Javora koji su se našli u protokolu za ovu utakmicu mlađe od 23 godine, a njih šestorica od 21. Prvi put se u sastavu našao i novi fudbaler Ivanjičana, Lazar Nikolić.

Sledeću utakmicu, i priliku za proboj u gornji deo tabele i treći uzastopni meč bez poraza Javor Matis će imati na svom terenu, protiv Proletera.

Utakmica se igra u sredu u 18 časova.

13. kolo Linglong Super lige

VOJVODINA – JAVOR MATIS 2:2 (2:1)

Stadion: Karađorđe
Sudija: Živković
Strelci: Veselinović u 3. i Bojić u 43. minutu za Vojvodinu, a Petković u 19. i Zvekanov u 73. za Javor Matis

VOJVODINA: Rockov, Stojković, Devetak, Saničanin, Veselinović, Topić, Bojić, Nešković, Drinčić, Matić, Đuričin

JAVOR MATS: Lazović, Kolaković, Amanović, Pavišić, Jevremović, Maričić, Kuveljić, Cuckić, Piščević, Petković, Mrkaić