Čukarički slavio u Ivanjici

Javor Matis poražen je u 37. kolu Linglong Super lige od Čukaričkog, rezultatom 2:1 (0:0). Imao je naš tim inicijativu tokom većeg dela utakmice i veliki broj prilika za gol, ali su gosti prvi stigli do pogotka, a zatim i duplirali prednost. Javor je uspeo samo da smanji zaostatak, maltene u poslednjim trenucima utakmice, sa bele tačke.

Već u 1. minutu, Javor je zapretio preko Lukovića, ali je Mićović bio siguran, da bi nekoliko minuta kasnije na drugoj strani Kovač šutirao, a Lazović odbranio. U 15. minutu je veliku priliku imao Čukarički, ali je udarac Kajevića sjajno zaustavio golman Javora. Sedam minuta kasnije, proradila je veza Ilić-Luković, ali je i nakon te akcije odičan bio mladi golman gostiju. U 28. minutu još jednom je Đorđe Lazović spasio svoj tim i zaustavio udarac Savića. Do odlaska na odmor, u prvom planu bio je Luka Luković. U tri navrata je pokušavao ofanzivac Javora da postigne gol, ali je dva puta bio neprecizan, a jednom je njegov udarac zaustavio Mićović.

Drugi deo igre već na startu doneo je veliku priliku za Ilića, koji je šutirao pored gola, iz dobre situacije. Nakon 15-ak minuta zatišja, Čukarički je, u jeku inicijative Javora, poveo. Strelac je bio Baić, u 61. minutu. Krenuli su fudbaleri Javora po izjednačenje, ponovo je Luković bio najagilniji, ali je njegov udarac u 66. minutu zaustavila stativa. Sem pokušaja Čolovića na jednoj i Jevtića na drugoj strani, nije bilo uzbuđenja u narednih 15-ak minuta, da bi Ilić u 85. minutu propustio još jednu priliku za izjednačenje. U nadoknadi vremena rešene su sve dileme. Čolović je lepim udarcem savladao Lazovića i potvrdio pobedu Čukaričkog. Sve što je Javor uspeo da uradi jeste pogodak Lukovića sa bele tačke u 94. minutu.

Javor je ostao na 45 osvojenih bodova i nakon ovog kola nalazi se u zoni ispadanja. U poslednjem kolu, gostuje Voždovcu, koji ima 47 bodova. Za opstanak, ekipi Igora Bondžulića biće potrebna pobeda, ali i jedan povoljan rezultat na utakmicama drugih ekipa koje imaju sličan broj bodova.