Bondžulić i Jevremović pred Radnik: Posle Partizana, najteža utakmica od starta prvenstva

Osokoljeni bodovima sa teškog gostovanja u Novom Pazaru, fudbaleri Javor Matisa dočekuju surdulički Radnik u 5. kolu prvenstva. Zanimljivo, to je jedina ekipa kojoj Javor nije uspeo da postigne pogodak u prošloj sezoni. Pred taj duel, javnosti su se obratili Igor Bondžulić i Marko Jevremović.

Bondžulić očekuje najtežu utakmicu u dosadašnjem toku prvenstva, ne računajući duel protiv Partizana.

„Mislim da nas čeka najteža utakmica do sada, ne računajući Partizan. Radnik je zaslužio da ima makar 4 boda više u prvih nekoliko kola. U nadoknadi vremena su protiv Mladosti primili golove u 91. i 94. minutu, iako su vodili sa 2:1 i imali tri boda u džepu. Takođe, od Napretka su primili gol u nadoknadi vremena i izgubili. U te dve utakmice su u nadoknadi izgubili 4 boda i bila bi sasvim drugačija slika na tabeli, kao i utisak o ekipi Radnika da nisu primili te golove. Protiv Partizana su odigrali dobru utakmicu, bili u prvom poluvremenu bliži golu, opasniji. U drugom delu ih je slomio Partizan i mislim da njihovo bodovno stanje nije realno u ovom trenutku. Zbog toga moramo biti jako oprezni, jer nam dolazi takmičarska ekipa, koja igra dobro i na gostujućim terenima i ima možda i najbolju kontru od svih ekipa u ligi, izuzetno brzu tranziciju i brze fudbalere u napadu. Mislim da ćemo morati da uložimo mnogo truda i donesemo dosta dobrih odluka da bismo zabeležili dobar rezultat.“

Marko Jevremović smatra da ipak sve zavisi od Javora, da se ekipa okreće sebi i u odličnoj atmosferi očekuje ovaj meč.

„Osvojili smo važna tri boda u Novom Pazaru, zabeležili jednu od najlepših pobeda, možda i u poslednjih godinu dana. Radnik je u poslednje tri utakmice nesrećno izgubio, iako je odlično izgledao na terenu. Ipak, mi se okrećemo sebi, imamo prednost domaćeg terena. Ako sve bude kako treba, nadamo se povoljnom rezultatu. Atmosfera u ekipi je odlična, svi su zdravi i spremno dočekujemo utakmicu.“

Utakmica se igra u subotu, 22. avgusta, sa početkom od 19 časova.