Poraz od Zvezde

Javor Matis poražen je od Crvene zvezde, rezultatom 3:0. Iako bez šest standardnih fudbalera, Ivanjičani su se dobro nosili sa favorizovanim gostom, gotovo 40 minuta. Nakon toga, crveno-beli su postigli dva gola, a u nastavku uspeli i da uvećaju prednost.

U prvih pola sata nije viđeno nijedno pravo uzbuđenje, posebno ne pred golom domaće ekipe. Javor je zapretio preko Dukurea, koji je u 8. minutu pokušao nakon prvog kornera, ali bezuspešno. Dolmagić je tri minuta kasnije na asistenciju Eliomara lepo prošao po desnoj strani, ali je završio akciju lošim udarcem. U 25. minutu Zvezda je prvi put mogla da pogotka. Skoko je intervenisao u svom petercu, lopta je pogodila Ivanića i umalo prevarila Manojlovića, ali promene rezultata ipak nije bilo. U 35. minutu, izveli su gosti korner, Šljivić šutirao preko gola, ali je, nakon intervencije iz VAR sobe, sudija Nikolić procenio da ima elemenata da dosudi jedanaesterac, nakon situacije u kojoj se lopta od zemlje i pogodila Ilića u ruku. Kanga je dobio i iskoristio priliku da dovede svoj tim do vođstva sa bele tačke. Svega pet minuta kasnije, Hvang je na asistenciju Ivanića duplirao prednost Zvezde. Javor je pokušao preko Tojčića, a pred sam odlazak na odmor i udarcem Ilića, ali je Glazer ostao nesavladan.

Dodatni problem za Ivanjičane predstavljala su isključenja glavnog i pomoćnog trenera, zbog nezadovoljstva suđenjem. Milovan Milović „pocrveneo“ je zbog prigovora nakon oštrog prekršaja nad Tojčićem, dok je, prilikom odlaska u svlačionicu, Radovan Ćurčić žustro protestovao kod glavnog sudije zbog dosuđenog jedanaesterca i zbog toga dobio crveni karton.

U drugom delu, opao je tempo, a gosti su iskusno čuvali stečenu prednost. Viđeno je svega nekoliko uzbuđenja, a u dva navrata su golmani imali priliku da intervenišu. Glazer je u 59. minutu zaustavio udarac Dukurea, a Manojlović odbranio pokušaj Ivanića tri minuta kasnije. U finišu su pokušali Katai i Kraso, ali bez uspeha. Trijumf gostiju podebljao je u 82. minutu lepim pogotkom Mijailović.

JAVOR – CRVENA ZVEZDA 0:3 (0:2)

Strelci: Kanga u 39 (penal), Hvan u 43, Mijailović u 82.