Žuti kartoni:  Crnomarković (Javor Matis),Kitanovski, Živanović, Lepović (Mladost)

FK Javor Matis Ivanjica: Đogatović, Gajić, Miletić, Crnomarković, Kolaković, Docić(67’Martusevich), Đokić, Ajuru, Gafurov(77’Josović), Eliomar Silva, Dražić(64’Zečević).

FK Mladost Lučani: Krznarić, Lazevski, Kitanovski, Golemić, Živanović, Gavrić, Stanojević(90’Jagodić), Lepović(88’Šatara), Pešić, Jovanović, Milosavljević.

SL1516-javmlad-1

Prvu priliku videli smo već u 4.minutu kada su gosti izveli jednostavnu akciju u tri poteza. Lopta dolazi iz sredine do Kitanovskog koji na petercu pogađa u glavu Milosavljevića, a njegov udarac glavom nije bio dovoljan da se savlada golman kvaliteta Đogatovića. Javor Matis je preuzeo kontrolu nad igrom pa je Dražić u 15.minutu pokušao da savlada Krznarića posle solo akcije, kada lopta završava pored gola. Minut kasnije Silva je sve dobro uradio, oslobodio se svojih pratilaca a njegov odličan udarac Krznarić još bolje brani. Nastavlja Javor Matis da steže obruč oko gola gostiju pa ponovo beležimo opasan napad u 18.minutu. Gafurov se izborio za jednu loptu, dodao je do Ađura, a ovaj do Đokića. Usledio je udarac a Gavrić u poslednjem trenutku uklizavanjem sprečava Dražića da postigne vodeći gol. U istom minutu, Eliomar je idealno pronašao Miletića ali se ovaj nije najbolje snašao, pa je rezultat ostao nepromenjen. Koliko je domaći tim želeo do prednosti pokazuje i napad u 25.minutu. Ađuru pronalazi Dražića posle neuspešne ofsajd zamke Lučanaca, Krznarić na vreme istrčava i ometa Dražića da bolje reaguje.

SL1516-javmlad-2

Oko odbijene lopte se otimaju Docić i Gafurov da bi na kraju ovaj drugi šutirao, a Golemić izblokirao i otklonio opasnost po svoj gol. Stopostotnu priliku je propustio Dražić u 38.minutu. Miletić je sjajno istrčao kontranapad, još bolje uposlio svog najisturenijeg napadača a Krznarić još jednom izlazi kao pobednik. Nakon kornera Golemić je mogao da postigne autogol ali je Krznarić još jednom bio na visini zadatka. I pored velikog broja izglednih prilika na poluvreme se otišlo najnepopularnijim rezultatom, 0:0.

SL1516-javmlad-6

I u nastavku Javor Matis nastavlja da pritiska odbranu gostiju pa 48.minut donosi još jednu priliku. Docić je sve lepo odradio, proigrao Đokića koji iz veoma povoljne prilike pogađa dobro postavljenog Krznarića. Još jednom se istakao golman Mladosti, ovoga puta u 52.minutu. Docić je odlično šutirao, imala je ta lopta pored snage i dosta efea, ali je Krznarić bio više nego siguran.

SL1516-javmlad-5

Posle velike gužve u 54.minutu, kada je Dražić dobro promešao odbranu Mladosti nastala je velika panika u redovima plavih, da bi na kraju Eliomar loptu poslao u gol aut. Mogao je Đokić bolje u 60.minutu posle dodavanja Gajića, a stativa je bila saveznik Krznarića u 70.minutu posle udarca Zečevića koji je u igru ušao umesto Dražića. Mladost se pred sam kraj meča malo oslobodila pritiska domaćih, pa je Kitanovski solidno šutirao u 87.minutu, kao i Milosavljević dva minuta kasnije. Gosti su bili miljenici srećei u poslednnjem minutu utakmice. Dugo su kombinovali domaći igrači oko šesnaesterca gostiju, na kraju je Miletić dobro centrirao a Eliomar pogađa stativu.

SL1516-javmlad-3

Koliko je Javor Matis bio superiorniji govori i podatak da su izveli čak 12 kornera, naspram jednog Mladosti. Još jednom je sreća okrenula leđa Ivanjičanima i oni su posle 10 kola prepustili drugu poziciju čačanskom Borcu.