Strelci: 78’Dražić (Javor Matis), 38’(p)U.Nikolić(Jagodina)

Žuti kartoni: Gašić, Stojimirović, Jerković (Jagodina)

Crveni karton: Kolaković (Javor Matis)

FK Javor Matis Ivanjica:  Đogatović, Vujović(64’Zečević), Miletić, Crnomarković, Kolaković, Đokić, Ajuru, Docić, Gafurov(74’Čečarić), Eliomar(80’Josović), Dražić.

FK Jagodina Jagodina: Đ.Nikolić, Milinković, Saković, Gašić, Filipović, Miladionović, Stojimirović(73’Ožegović), Nedović, Kzeremeh, Jerković(58’Popović), U.Nikolić

SL1516-javjag1

Javor Matis nije pobedio na svom terenu još od avgusta meseca pa su mnogi pomislili da će Jagodinci platiti cenu tome. Naročito posle prve prilike na utakmici u 6.minutu kada je Kolaković presekao napad gostiju, Gafurov proigrao raspoloženog Dražića posle čijeg udarca Nikolić loptu šalje u korner.

SL1516-javjag2

Jagodina je iznenadila otvorenom igrom, dobrim markiranjem najopasnijih igrača domaće ekipe pa su u prvih 45 minuta igre imali dosta dobrih akcija i prilika za postizanje golova. Prvi put su zapretili preko Nikolića. Igrao se 9.minut kada je odlično šutirao a Đogatović pokazao da je ako ne najbolji, onda među tri najbolja golmana u ligi. 16.minut donosi veliku gužvu pred golom domaćih. Izveden je korner sa leve strane a onda totalna opsada gola Đogatovića…..

SL1516-javjag3

Jagodina dolazi do prednosti u 38. minutu. Stojmirović je izbegao ofsajd zamku, krenuo sam ga Đogatoviću, a onda ga je sustigao Kolkaović. Stojmirović pada kao pokošen a Vasić bez dvoumljenja pokazuje na belu tačku. Da nesreća nikad ne ide sama govori i to da je Vasić nakon toga u svlačionicu poslao štopera Javor Matisa tako da su domaći ostali sa desetoricom.

SL1516-javjag4

Najstrožu kaznu je sigurno izveo Nikolić i doveo Jagodinu do prednosti od 1:0. Idealnu priliku za izjednačenje domaćin je imao u najboljem mogućem trenutku. Igrao se poslednji minut prvog poluvremena kada je Gašić nesmotreno startovao nad Miletićem a dobro postavljeni Vasić taj start okarakterisao kao jedanaesterac. Loptu je uzeo Docić ali nije bio dovoljno koncentrisan i precizan da bi savladao večeras više nego raspoloženog Đorđa Nikolića, tako da su Jagodinci na domor otišli sa prednošću od 1:0.

SL1516-javjag42

Drugo poluvreme donosi odličan fudbal, otvoren na obe strane. Domaćin rešen da konačno postigne gol pred svojom publikom pod svetlima reflektora, a gosti da sa igračem više sačuvaju prednost stečenu tokom prvog poluvremena.

SL1516-javjag6

Kao i na početku utakmice tako i na startu drugih 45 minuta prvi prete domaći. U 51.minutu Miletić se dobro ubacio po svojoj strani, solidno šutirao a lopta odlazi pored gola. Silva je u 60. izveo slobodan udarac a Crnomarković zasmetao bolje postavljenom Dražiću tako da je i ova prilika ostala neiskorišćena. Gosti su svoju priliku tražili u brzim kontranapadima pa je Savković u 66.minutu pobegao po levoj strani a na centrašut zakasnio Popović. U istom minutu na drugoj strani Gafurov je imao lepu ideju kada šutirao desnom spoljnom, zamalo pored gola. Isti igrač je bio u glavnoj ulozi i pet minuta kasnije kada je Nikolić dobrom intervencijom sprečio mnogo veće probleme ispred svog gola.

SL1516-javjag7

Do izjednačenja je došlo u 78.minutu. Silva je došao do lopte, prosledio je do Dražića koji je bio zaboravljen od strane gostujućih igrača pa je usledila sigurna realizacija za poravnanje rezultata. Domaći poneseni ovim golom žele i pobedu pa kreću još žešće ka protivničkom golu, što je otvorili mnogo više prostora za napade Jagodine. U 80.minutu Đokić je samo okrznuo loptu glavom, dovoljno da ona dođe do usamljenog Savkovića a Đogatović neverovatnom intervencijom spašava čist pogodak.

SL1516-javjag5

U istom minutu šansu je imao i Kiremeh, doduše dosta iskosa što Đogatović lako rešava u svoju korist. Popović je mogao da donese novo vođstvo Jagodini u 81.minutu. Ostao je sam ispred Đogatovića, šutirao iz prve a lopta pogađa stativu. U 86. beležimo fantastičan pokušaj Zečevića, a sve je paradom ulepšao odlični Đorđe Nikolić. Nakon kornera još jedna odlična prilika za domaće. Čečarić je prebacio loptu na drugu stativu a Dražić pogađa prečku. Poslednju priliku Javor Matis je imao preko Dražića u nadoknadi vremena kada je već savladao Đorđa Nikolića koji je samo pogledom partio let lopte.

SL1516-javjag8

Na kraju podela bodova u utakmici u kojoj je moglo biti i mnogo više od dva postignuta gola.Javor Matis je pred svojim navijačima odigrao četvrtu uzastopnu utakmicu bez pobednika, ali je ovoga puta postigao gol. Prvi pod svetlima reflektora, ali kada se uzme u obzir da je skoro sat vremena igrao sa igračem manje ovaj rezultat dobija na značaju.