Strelci: 6’Marković, 37’(P)Eliomar Silva, 80’Panić (Javor Matis)

Sudije: Petar Piper, N.Petrović, S.Pavlović

Žuti kartoni: Marković, Sević, Amanović (Javor Matis); Pešić, Odita (Mladost)

Crverni kartoni: Crnomarković (Javor Matis)

FK Javor Matis Ivanjica: Đogatović, Ristovski, Karišik, Crnomarković, Amanović, Marčić, Panić, Silva, Marković(65’Sević), Đerić(21’Kornelijus), Mrkaić.

FK Mladost Lučani: Rosić, B.Milošević, I.Milošević, Šatara, Pešić(76’Badji), Pejović, Radivojević, Sinđić(55’Lazić), Pavlović, Dimić(46’Trifunović), Odita.

Utakmica je bila od velikog značaja i za jednu i za drugu ekipu jer domaćin juri što veći broj bodova zbog plej auta a Lučanci priključak ekima koje se boire za plej of.

Bolje su u takmicu otvorili Ivanjičani jer već u 6.minutu stekli prednost. Silva je izveo korner sa leve strane a bivši igrač Mladosti, pojačanje Javor Matisa od ove zime Ivan Marković najbolje reaguje na centaršut Brazilca i glavom šalje loptui iza leđa golmana Rosića.

Od 15.minuta domaćin je na terenu ostao sa 10 igrača jer je Crnomarković prvo napravio grešku kada mu je Odita oduzeo loptu i krenuo ka Đogatoviću a štoper Javor Matisa ga zaustavlja na nedozvoljen način, pa mu je Piper pokazao direktan crveni karton. Od tog trenutka gosti preuzimaju inicijativu pa u 29.minutu imaju priliku za izjednačenje ali Pejović neprecizno šutira sa 15 metara.

Brojčanio slabiji domaćin duplira svoju prednost u 36.minutu. Opet je loptu pred gol poslao Silva ona dolazi do Panića a Sinđić nesmotreno startuje i Piper posle kraćeg razmišljanja pokazuje na belu tačku. Silva je preuzeo odgovornost i doveo svoju ekipu do prednosti 2:0. Rosić je procenio gde će lopta ali je Silva veoma precizno pogodio donjii desni ugao njegovog gola.

Drugo poluvreme počinje solidnim udarcem Amanovića u 47.minutu kada lopta završava preko gola a u 50. je Radivojević zapretio udarcem sa 18 metara i zamalo je bio neprecizan. U 69. odlična prilika za goste. Trifunović je šutirao je iskosa sa 7-8 metara a Đogatović odlično reaguje.

Tokom drugih 45 minuta uglavnom se igralo na polovini domaćih koji su tražili priliku u kontranapadima i dočekali su je u 76.minutu. Sevnula je kontra preko fantastičnog Silve koji je prvo promešao Bogdana Miloševića a onda kao na tacni proigrao Panića kom nije bilo teško da zatrese Rosićevu mrežu za 3:0.

Gostima je katastrofu mogao da nanese Marčič u 90.minutu kada je pogodio prečku a odbijenu loptu u gol nije sporoveo ni rezervista Petković. Na kraju više nego zaslužena pobeda Javor Matisa, 3:0.

Nenad Milovanović: Presudlila je veća želja kod igrača Javor Matisa. I kada su ostali sa desetoricom na terenu znači su šta hoće i na kraju su to i ostvarlil. Mojim igračima sve kririke a tzo isto zaslužujem i ja.

Vlado Jagodić: Izuzetno važna pobeda moje ekipe i lepo je čuti kada pevaju u svalčionici. Igrali smo 75 minuta sa igračem manje ali smo uspeli zajedništvom da ostvarimo pobedu nad velikim rivalom. Ovo će biti podrstrek za naredne utakmice  i dobro je da se niko od igrača po ovakvom terenu nije povredio.