Sudije: Bojan Nikolić, V.Jovanović, N.Kurćubić, N.Đokić

Žuti kartoni: Jevtović (Partizan)

FK JAVOR MATIS Ivanjica: Đogatović, Karišik, Kornelius, Terzić, Kolaković(65’Cvetković), Amanović, Mitošević, Milanović, Eliomar Silva, Sević(51’Ilić), Ivanovski(82’Obadović).

FK PARTIZAN Beograd: Stojković, NR.Miletić, Mitrović, Vulićević, Pantić, NG.Miletić, Tošić, Jevtović, Janković(60’Soumah), Ožegović(70’Đuričković), Tawamba.

Po hladnom vremenu i natopljenom terenu igrači Javor Matisa i Partizana ipak su prikazali odličnu fudbalsku predstavu. Oko 1200 navijača na stadionu kraj Moravice mogla je videti dva lepa gola Partizanovog ”Mesija”, Marka Jovanovića. Ipak prvu šansu imaju domaći kada u 5.min Vulićević pravi prerkršaj nadomak svog gola, Eliomar Silva je šutirao tako što je loptu poslao iznad prečke. Četiri minuta kasnije Partizan dolazi do ranog vođstva. Tošić je poveo polukontru Beograđana, po levoj strani brzo su se ubacivali Miletić i Janković a Tošić se odlučio da loptu doda do ovog drugog. Ponela je crno bela desetka loptu par koraka pa se odlučio za udarac. Na svom putu ka golu lopta je kačila Kolakovića, taman toliko da prevari Đogatovića i zvrši u gornjem desnom uglu.

Gostima je u 24.minutu poništen gol posle kornera sa desne strane koji je izveo Tošić. Tawamba je bio u skoku sa golmanom Đogatovićem, lopta se odbila do Pantića ali je Nikolić duel napadača Partizana i golana Javor Matisa okarakterisao kao prekršaj. U 27. smo videli kontranapad domaće ekipe. Silva je proigrao Milanovića koji je šutirao ka Stojkoviću ali stanje u kom je bio teren direktno je uticao na kvalitet šuta veznog igrača Javor Matisa. Partizan duplira svoju prednost u 37. minutu. Lopta je posle davljenja od strane Ožegovića  i Tavambe preko Pantićanekako došla do Jankovića. Kao i u 9.minutu Janković se odlučio za udarac, Karišik izlazi u blok, lopta ga pogađa u nogu, menja pravac i opet vara nemoćnog Đogatovića.  Sa dva gola razlike Partizan je otišao na veliki odmor u partiju koja je bila jedna od boljih u ovom delu prvenstva.

Nisu treneri ni jedne ni druge ekipe pravili izmene pa su i drugo poluvreme na teren izašle startne postave ali je Jagodić bio prinuđen da prvu  izmenu izvrši u 51.minutu jer se Sević povredio tako da je na teren umesto njega ušao Ilić. U 60. Đukić vrši prvu izmenu u svom sastavu. Iz gre je izašao dvostruki strelac Janković, a na teren je ušao oporavljeni i zbog svojih dosadašnjih igara osporavani Suma. Nije Partizan uspevao da overi svoju pobedu trećim golom a imao je priliku za to u 65.minutu. Još jednom je Tošić posle kornera ubacio loptu pred gol domaćih koja posle odbite dolazi do bivšeg igrača Javor Matisa Miletića čiji udarac nije bio najprecizniji pa lopta odlazipored leve stative.

U 72. minutu Miletić je izuzetno oštro i neoprezno startovao nad  Terzićem, i sve to je bilo u šesnaestercu Partizana, sve je ličilo na najstrožu kaznu ali Nikolić nije smatrao tako i sigurno da je pogrešio jer je prekršaj bio više nego očigledan. Javor Matis nije često pretio ali je u 80.minutu bio veoma blizu da zakomplikuje Partizanu ovu utakmicu. Cvetković je idealno umirio loptu za Milanovića koji je odlično šutirao ali Stojković u svojoj prvoj ozbiljnijoj intervenciji pokazuje zbog čega je naš najbolji golman. Poslednji pokušaj beležimo u 90.minutu kada je Pantić šutirao sa ivice kaznenog prostora ali je Đogatović još jednom dobro intervenisao pa je na kraju ostao rezultat iz prvih 45 minuta 0:2 i nova tri boda za Partiizan.